Zajęcia pozauczelniane i rekreacyjne

Zajęcia sportowe
Studium Wychowania Fizycznego stwarza studentom i absolwentom wiele możliwości zrelaksowania się i odpoczynku od ciężkiej pracy w czasie studiów. Podczas wakacji żeglarskich w naszym studenckim ośrodku niedaleko Augustowa możesz poczuć wiatr w żaglach. Sportowców zapraszamy na campingi, oferujemy także wiele mniej energetycznych sposobów spędzania wolnego czasu jak wycieczki rowerowe, tenis stołowy czy piłka siatkowa. Czynne uprawianie sportu zdecydowanie polepszy stan zdrowia i ogólną kondycję. Ćwiczenia ruchowe są w stanie poprawić wadliwą postawę, trening pomoże zrzucić wagę a chodowi nadać sprężystości. Wykorzystując profesjonalny sprzęt gimnastyczny i układając indywidualny plan treningu można kształtować swoją sylwetkę.
Możliwe jest także uzyskanie licencji żeglarskiej i narciarskiej, nabycie cennych umiejętności, zwłaszcza ruchowych. Studenci preferujący sporty ekstremalne mają do dyspozycji wspinaczkę skalną na naszych sztucznych obiektach pod nadzorem doświadczonych nauczycieli. Entuzjaści aerobiku także znajdą coś dla siebie, w połączeniu z muzyką. Studium Wychowania Fizycznego dysponuje takim sprzętem sportowym, jak: narty, namioty, kajaki, żaglówki, deski windsurfingowe i rowery górskie. Sprzęty te pomogą ci rozwinąć twoje umiejętności i spełnić marzenia.

Chór
Chór Akademii Medycznej w Białymstoku został utworzony w 1951 roku z inicjatywy studentów medycyny - miłośników muzyki. Należy on do kategorii chórów łączonych i składa się zarówno ze studentów uczelni jak też z młodych lekarzy. Repertuar zawiera nie tylko wielkie dzieła oratoryjne, ale też sakralne i świeckie kompozycje a'capella, z okresu od Renesansu do czasów współczesnych. W skład repertuaru wchodzą także opery jak: H. Purcell Dido i Eneasz, wykonywane z udziałem solistów z Warszawskiej Opery Kameralnej, z okazji trzechsetlecia śmierci kompozytora. Przez lata Chór brał udział w licznych międzynarodowych festiwalach i konkursach jak również w prestiżowych koncertach charytatywnych zarówno w Polsce jak i zagranicą. Chór koncertował w takich krajach jak: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Grecja, Wielka Brytania, Węgry, Holandia, Irlandia, Izrael, Litwa, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Słowacja.
Chór przeprowadził kilka nagrań dla polskiego, irlandzkiego, belgijskiego i duńskiego radia, polskiej TV, belgijskiej TV (RTBF), greckiej TV (Thessalia TV). Wykonanie mszy E-mol Schuberta w akompaniamencie z Belgijską Orkiestrą Medyczną ukazało się na płycie kompaktowej jako "Ars Medica pro Humanitate". Chór regularnie współpracuje z Filharmonią Białostocką. W koncertach Chóru AMB brały udział także orkiestry symfoniczne ze Szczecina, Kielc, Jeleniej Góry, Orkiestra Warszawskiej Akademii Muzycznej, Louvain University Orchestra, l'Orchestre de Chambre de Geneve, Belgian Symphony Orchestra ?Vita et Musica? oraz duńska Aarhus Symphony Orchestra.

Dyrektorem artystycznym i kompozytorem Chóru Akademii Medycznej w Białymstoku jest Prof. Bożena Sawicka, Dziekan Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego białostockiej filii Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

"Co Nie Co"
Studencki klub "CO NIE CO" został powołany do życia ponad 40 lat temu. Przez cały ten czas klub był zaangażowany w organizację imprez kulturalnych i zapewnianie rozrywki studentom uczelni, oraz innych szkół w mieście.
Chlubą klubu "Co nie co" jest kabaret "Schodki", prezentujący w sposób humorystyczny sceny z życia studenckiego. Pokazy tego kabaretu są wystawiane trzy razy w roku. Ostatnio, grupa była kilkakrotnie zapraszana do gościnnych wystąpień w klubie "Gwint" Politechniki Białostockiej, jak również i innych miejscach.
Jeśli masz ochotę na zrelaksowanie się po ciężkim tygodniu pracy, wyjście w piątkową noc na dyskotekę do klubu "Co nie co" może być dobrym pomysłem. Grana tam muzyka z pewnością zadowoli wszystkie gusta i zmotywuje cię do spontanicznego przyłączenia się do tańczących na parkiecie.
Oprócz tego w "Co nie co" znajduje się mini klub debat filmowych, organizujący sobotnie projekcje ostatnich kultowych filmów.

"Herkulesy"
Klub Studentów Akademii Medycznej w Białymstoku z ponad 40-letnią tradycją. Od kilkudziesięciu lat cieszy się dużą popularnością wśród studentów wszystkich uczelni białostockich.
W odnowionych wnętrzach, w których króluje ciepły, przyjazny pomarańcz z kontrastującym go granatem, każdy znajdzie coś dla siebie. Gramy muzykę: house, hip hop, rock, dance. Miłą obsługa, najlepsi DJ'e w Polsce oraz moc niezapomnianych wrażeń.

"Radiosupeł"
Słuchane już od 1951 roku, nasze radio jest prawie tak stare jak uczelnia i jest najstarszą rozgłośnią studencką w Polsce.
Transmisje radiowe są w całości przygotowywane przez studentów i puszczane w eter od poniedziałku do czwartku, pomiędzy 19 a 22 godz. Transmitowane materiały zawierają: anegdoty, wywiady, felietony i reportaże dotyczące wybranych zagadnień.
W czasie lunchu w stołówce studenci mogą spożywając posiłki słuchać najlepszych polskich i zagranicznych hitów, alternatywnie z bieżącymi ogłoszeniami organizacji studenckich i władz uczelni.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer