Waluta i wymiana

Zagraniczną walutę można wwozić do Polski bez jakichkolwiek ograniczeń. Można ją wymieniać zarówno w bankach jak i kantorach, które można wszędzie znaleźć bez problemu: na stacjach kolejowych, w centrach handlowych, hotelach itp. Kantory zazwyczaj oferują dogodniejszy kurs niż banki, w dodatku nie pobierają żadnych dodatkowych opłat.

W mniejszych miastach można wymienić tylko najbardziej popularne waluty (USD i Euro). W dużych miastach dostępne są niemal wszystkie zachodnioeuropejskie waluty. Obcokrajowcom wolno otworzyć konto w polskim banku; pieniądze można pobierać w BANKOMATACH zainstalowanych w licznych miejscach, przeważnie przy ruchliwych ulicach i często odwiedzanych miejscach. Akceptowane są karty kredytowe wydane przez zagraniczne banki. Zaleca się jednak przyjeżdżającym studentom, aby przed wyjazdem do Polski upewnili się w swoim banku, że ich karty kredytowe mogą być używane zagranicą.

Karty kredytowe
Przy użyciu kart American Express, Master Card, Visa i innych kart kredytowych można regulować rachunki w hotelach, restauracjach, agencjach turystycznych, stacjach benzynowych czy supermarketach.

Waluta polska
Polską walutą jest złoty. W użyciu jest 5 banknotów: 10, 20, 50, 100, 200 PLN (złotych) i 9 monet: 1, 2 & 5 PLN oraz 1, 2, 5, 10, 20 & 50 groszy. 1 PLN dzieli się na 100 groszy.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer