Baza dydaktyczna

Baza dydaktyczna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku składa się z zakładów nauczania podstawowego (teoretycznych), zlokalizowanych w pobliżu głównego budynku uczelni, jak Collegium Universum, Collegium Novum, Collegium Pathologicum. Uczelnia posiada 13 sal wykładowych.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku posiada dwa szpitale kliniczne.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego jest największą placówką służby zdrowia w północno-wschodnim regionie Polski. Dysponuje ponad 800 łóżkami i jest w stanie przyjąć do leczenia stacjonarnego 24 000 pacjentów rocznie. Szpital zapewnia także opiekę stacjonarną, łącznie z systemem hospitalizacji w ramach pobytu dziennego.

Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku jest drugim co do wielkości szpitalem w mieście. Nowocześnie wyposażona i w pełni profesjonalna kadra szpitala tworzy znakomitą bazę dydaktyczną dla studentów medycyny. Rokrocznie hospitalizowanych jest około 10 000 chorych dzieci, natomiast kolejne 120 000 korzysta z porad ambulatoryjnych w przychodniach szpitala.
Dodatkowe kliniki i ośrodki badawcze z których korzysta uczelnia są zlokalizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kazimierza Dłuskiego w Białymstoku, Białostockim Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, oraz w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer